10.06.2020 12:30 0 raz

Dodatkowe środki finansowe trafiły do starogardzkich klubów sportowych

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

To doskonała informacja dla młodych sportowców i ich trenerów. Aż cztery starogardzkie kluby sportowe postarały się o dodatkowe pieniądze z Ministerstwa Sportu. Otrzymały po 10 i 15 tys. zł – razem 50 tys. zł na rozwój i szkolenie dzieci i młodzieży w mieście.

Jak podaje starogardzki ratusz, dodatkowe fundusze trafiły do UKS Piramida, Cor Cordium, Klubu Lekkoatletycznego Filippides oraz UKS Ósemki.

W 2020 roku 4894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce otrzyma 54 mln zł dofinansowania z rządowego programu „KLUB”. W województwie pomorskim dodatkowe pieniądze zdobyło 271 klubów. Trafi do nich ponad 3 mln zł. Wśród nich są cztery kluby ze Starogardu Gdańskiego – wyjaśnia Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy prezydenta Starogardu Gdańskiego.

UKS Piramida i Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides otrzymają po 10 tys. zł, a Kociewski Parafialny Klub Sportowy Cor Cordium i UKS Ósemka po 15 tys. zł.

Otrzymane pieniądze kluby mogą przeznaczyć na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych czy zakup sprzętu sportowego. Dodatkowo, w 2020 roku mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów – dodaje przedstawicielka starogardzkiego magistratu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24