03.06.2020 14:30 0 rp/zoo.gda.pl

Gdańskie zoo zwiększa limity odwiedzających

Źródło: Gdański Ogród Zoologiczny/Facebook

O połowę więcej odwiedzających może już zobaczyć lwy, żyrafy, słonie i inne zwierzęta w oliwskim zoo. Nadal obowiązują jednak zasady sanitarne na czas pandemii, a zakup biletów jest możliwy wyłącznie przez stronę internetową.

Limit gości odwiedzających ogród zoologiczny nie mógł być zwiększony innego dnia niż w Dzień Dziecka. Z myślą o najmłodszych to właśnie 1 czerwca gdańskie zoo szerzej otworzyło bramy dla swoich gości; od teraz na terenie ogrodu może przebywać jednocześnie nawet 700 osób.

Niedługo zaczną się wakacje, pogoda jest piękna, więc chcemy umożliwić zwiedzanie zoo większej liczbie osób. Pamiętamy jednak, że wciąż trwa pandemia. Zwracamy się do naszych gości z ważnym apelem: na terenie zoo unikajmy gromadzenia się w jednym miejscu, zachowujmy dwumetrowy dystans od obcych, nie dotykajmy szyb i barierek. Jeśli wszyscy będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, będziemy bezpieczni – mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego zoo.

Zakup biletów nadal będzie możliwy tylko przez stronę internetową, ale limit to nawet do dwóch tysięcy wejściówek. Te wybierane są na konkretny dzień i przedział godzinowy, w których mamy pojawić się w ogrodzie.

Po wejściu możemy zwiedzać tak długo, ile potrzebujemy – tłumaczą pracownicy.

Jeśli przyjdziemy zbyt wcześnie, to trzeba będzie poczekać na wybraną godzinę. Jeśli upłyną wybrane godziny wizyty, to bilet będzie już nieważny. Niestety, nadal nie będzie wstępu dla posiadaczy biletów rocznych, kart mieszkańca i pakietów gdańskiego lwa. Tylko w ten sposób pracownicy mogą czuwać nad liczbą gości, którzy danego dnia przyjdą do zoo. Jest jednak możliwość przedłużenia ważności tych biletów i pakietów – szczegóły są dostępne na stronie gdańskiego zoo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24