21.05.2020 13:34 0 raz/mat.pras

W Stargardzie Gdańskim powstanie raj dla rowerzystów-wyczynowców

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

To bardzo dobra wiadomość dla miłośników rowerów w wersji wyczynowej. Jeszcze w tym roku w Starogardzie Gdańskim powstanie rekreacyjny tor dla rowerów górskich i BMX. We środę 20 maja została podpisana umowa z wykonawcą projektu z budżetu obywatelskiego.

Jak podał serwis prasowy starogardzkiego ratusza, projekt „Wyrobisko – tor rekreacyjny dla rowerów górskich i BMX – Nad Jarem/Piekiełki” został zgłoszony do budżetu obywatelskiego 2019. Jak podkreślają urzędnicy, okazał się jednym z najlepszych pomysłów infrastrukturalnych.

Na jego realizację mieszkańcy oddali 419 głosów. Złożyli go Bartosz Molin, Mirosław Stemplewski i Wojciech Hercke. Zależało im, aby miłośnicy kolarstwa mogli korzystać ze specjalnie dla nich stworzonego obiektu rekreacyjnego w pobliżu rzeki Wierzycy - przypomina Małgorzata Rogala z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański.

Realizacji projektu podjęła się firma BikeUniverse z Myślenic.

Zaczniemy od przygotowania dokładnego planu toru. Zajmie nam to około dwóch tygodni. W miejscu, w którym ma powstać spotkaliśmy się już z grupą rowerzystów. Pojawili się też pomysłodawcy „Wyrobiska”. Razem uzgodniliśmy szczegóły. Myślę, że każdy będzie zadowolony. Nasza firma ma spore doświadczenie w budowaniu tego typu obiektów rekreacyjnych. Biorąc pod uwagę długość toru, jaki ma powstać w Starogardzie, prace powinny zakończyć się do 30 października 2020 r. – powiedział właściciel BikeUniverse Filip Janiszewski.

„Wyrobisko – tor rekreacyjny dla rowerów górskich i BMX – Nad Jarem/Piekiełki” powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wartość umowy wynosi 197 500 zł brutto. Wykonawca wybrany został w przetargu nieograniczonym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24