13.05.2020 10:30 0 raz/mat.pras

Rusza projekt #TczewskaKulturaOnline

fot. UM Tczewa

Będzie kulturalnie, edukacyjnie, ciekawie, nowatorsko i - online. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie rozpoczyna nowy projekt skierowany do tych, którzy w czasie epidemii koronawirusa tęsknią za życiem kulturalnym.

"Kochani Widzowie! Specjalnie dla Was przenosimy się do sieci! Zwykle to Wy przychodziliście do nas, a teraz to my zagościmy w Waszych domach. Ruszamy z nowym projektem #TczewskaKulturaOnline" - zapowiedzieli pracowmicu CKiS w Tczewie.

Projekt #TczewskaKulturaOnline będzie składał się z kilku elementów:

— #Warsztaty – Edukacja Artystyczna - to jedna z podstawowych działalności Centrum Kultury i Sztuki. Dlatego dla osób, które z powodu pandemii nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, CKiS będzie realizować warsztaty artystyczne online. Zajęcia będą kontynuacją działań edukacji kulturalnej wzbogaconą o nowe propozycje dla szerszego grona odbiorców.

— #MuzycznyFyrtel – Fenomenalne Wywiady. "Naszym największym skarbem są ludzie – artyści, którzy pochodzą z naszego miasta. Żeby ich pokazać i uhonorować, powołaliśmy do życia „Muzyczny Fyrtel”, czyli stałą ekspozycję w Klubie Muzycznym, złożoną z pamiątek, otrzymanych od wybitnych muzyków pochodzących z Tczewa. Dzięki wywiadom online przeprowadzonym przez naszego partnera – Telewizję Tetka dowiemy się np. co u nich teraz słychać, jak radzą sobie w trudnych czasach pandemii koronawirusa, jak zaczynali swoją muzyczną przygodę, czy jakie są ich plany na przyszłość" - czytamy w komunikacie centrum.

— #KulturalnaSzuflada – Archiwalia polega na „odkurzeniu” materiałów archiwalnych i systematycznym ich publikowaniu naszym kanale w serwisie You Tube. Udostępniane filmiki mogą być zaskoczeniem dla wielu osób. Wśród nagrań są materiały z koncertów, wystaw, turnieje tańca, spotkań i innych wydarzeń artystycznych.

— #ArtystyczneZagłębie – Koncerty w sieci. Klub Muzyczny, mieszczący się w Artystycznym Zagłębiu to miejsce spotkań miłośników muzyki awangardowej oraz alternatywnej, w którym bardzo często prezentowano artystów lokalnych. Niestety, sytuacja spowodowana pandemią zmusiła do zamknięcia Klubu. Dlatego pracownicy CKiS planują więc cykl koncertów online, które będą namiastką naszej „klubowej” atmosfery.

— #KulturalneWyzwanie – Konkursy i zadania w sieci. "Zaprosimy do wzięcia udziału w cyklu wyzwań, zadań, kreatywnych zabaw dzieci, młodzież i dorosłych. Będzie można kulturalnie i twórczo spędzić czas z rodziną oraz rozbudzić pozytywne emocje" - zachęcają pracownicy CKiS.

— #45latCKiSTczew – Historia CKiS. W tym roku przypada Jubileusz 45-lecia działalności Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, pamiętać jednak należy, że historia obecnej siedziby (ul. Wyszyńskiego 10) jest dużo dłuższa. Przygotowano cykl filmów działalności na przestrzeni tych 45 lat oraz historii związanej z naszym budynkiem, zostaną pokazane nietuzinkowe fotografie, nie zabraknie ciekawostek.

Pracownicy CKiS zachęcają do polubienia profilu na Facebooku lub kanału na YouTube , żeby być na bieżąco z wszystkimi nowościami dotyczącymi projektu.

Strona projektu dostępna jest tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24