07.05.2020 12:35 0 raz

W Starogardzie Gdańskim w wakacje nie odbędą się imprezy masowe

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Władze Starogardu Gdańskiego przeniosły na przyszły rok wszystkie zaplanowane na lato wydarzenia mające status imprez masowych. Jak zapewniają urzędnicy, w 2021 roku wystąpią przed mieszkańcami wszystkie gwiazdy, które miały na scenach zaprezentować się w wakacje, m.in. Sarsa, Myslovitz czy Shoun Baker.

"Koronawirus wciąż jest niebezpieczny i można się nim zarazić. Dlatego w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości Starogardu Gdańskiego, Prezydent Miasta Janusz Stankowiak podjął decyzję, że do końca sierpnia 2020 r. nie będą odbywały się wydarzenia masowe" - czytamy w w komunikacie władz miasta.

Jak wynika z komunikatu, VIII Wielki Jarmark Kociewski – Dni Starogardu zostały przełożone na przyszły rok. Program nie uległ zmianie. 25 i 26 czerwca 2021 r. wystąpią Sarsa, Komodo, Shaun Baker i Jessica Jean, Francesco Napoli oraz Drenchill.

Na przyszły rok przełożony zostaje także „XI Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach”. Impreza odbędzie się w dniach 23 – 25 lipca 2021 r.

Podczas tego wydarzenia również wystąpią artyści, którzy na starogardzkiej scenie mieli pojawić się w tym roku. Koncerty zespołów Myslovitz i Varius Manx & Kasia Stankiewicz odbędą się 24 lipca 2021 r. Organizatorzy Zlotu Weteranów Szos Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych zachęcają stałych i nowych uczestników imprezy, aby podczas panującej wciąż izolacji społecznej do końca czerwca 2020 r. na adres: [email protected] przesyłali fotografie lub krótkie filmiki prezentujące ich pojazdy, które brałyby udział w tegorocznej edycji wydarzenia. SCK i Klub Motocykli Dawnych przygotują specjalną niespodziankę zlotu w czasie kwarantanny - poinformowała Małgorzata Rogala z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański.

Przełożony zostaje także STG Summer Festival. Ze względu na obecną sytuację, odbędzie się on w sierpniu 2021 r.

Podobnie jest w przypadku organizowanych przez OSiR imprez sportowych.

Przełożony zostaje Triathlon Energy Starogard Gdański. Chociaż w rozumieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych do takich nie należy, to nie odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie 7 czerwca 2020 r. Być może uda się jednak zorganizować Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego – Memoriał Andrzeja Grubby. Wydarzenie miałoby odbyć się w dniach 29 – 30 sierpnia 2020 r. W rozumieniu ustawy to również nie jest impreza masowa, dlatego Ośrodek Sportu i Rekreacji czeka na wytyczne ministerstwa i na razie nie odwołuje turnieju - dodała przedstawicielka starogardzkiego ratusza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24