14.04.2020 11:23 0 raz/mat.pras

Sportowcy z Kociewia dostali nagrody i stypendia

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

W marcu, z powodu epidemii koronawirusa, na boiskach, stadionach i w halach sportowych zrobiło się cicho. Zawieszono bowiem wszelkie imprezy sportowe. Nie oznacza to jednak, że sportowcy ze Starogardu Gdańskiego nie zasługują na docenienie. Ci, którzy osiągnęli sukcesy, otrzymali miejskie stypendia.

Sportowców ze Starogardu Gdańskiego, którzy osiągają sukcesy, nie brakuje. Prezydent miasta Janusz Stankowiak wyróżnił ich nagrodami i stypendiami.

Stypendia otrzymały:

— Magdalena Lenz z klubu Tri Starogard Gdański została doceniona za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie średnim.

— Michalina Wierzba, która na co dzień trenuje pięciobój nowoczesny w CWKS Legia Warszawa otrzymała stypendium za II miejsce na Mistrzostwach Polski w sztafecie mix i III indywidualnie.

Nagrody sportowe trafiły do:

— Zawodniczek Starogardzkiego Klubu Lekkoatletycznego Filippides. Aurelia Spręga za brązowy medal w biegu na 3000 m w kategorii K40. Krystyna Sadkowska za złoty medal w biegu na 3000 m w kategorii K60. Prezes klubu Lucyna Petka za zdobycie złotego medalu w biegu na 3000 m i takiego samego krążka na 1500 m w kategorii K40. Biegaczki sukcesy te odniosły podczas 29. Halowych Mistrzostw Polski LA Masters w Toruniu 22 lutego 2020 r.

— Młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Beniaminek 03, którzy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kat. U-16 zajęli II miejsce. Nagrody otrzymali: Bartosz Apostołowicz, Julian Ćwikliński, Błażej Delewski, Błażej Feister, Kacper Lewkowski, Ksawery Makiła, Michał Neihs, Konrad Nowak, Kryspin Ossowski, Wiktor Patok, Fabian Rapciak, Kamil Roll, Szymon Trochowski, Krzysztof Wetta, a także trenerzy drużyny Marcin Drews oraz Krzysztof Juśko.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24