07.04.2020 15:20 0 Gol

Naucz się grać w szachy przez internet

Fot. Pixabay.com

Jeśli ktoś chciałby podnieść swoje umiejętności gry w szachy, to dla niego jest to znakomita okazja. Kartuski Klub Szachowy Ormuzd zaprasza zainteresowanych – nie tylko członków klubu – na cykl treningowych turniejów szachowych.

Szachy nazywane są królewską grą, bo przed wiekami grali w nie królowie i dworskie elity. Dziś szachy są pełnoprawnym sportem i uprawiają go nawet dzieci w szkole podstawowej, biorąc udział w licznych zawodach. Co ciekawe, o korzyściach wynikających z gry w szachy pisał między innymi niejaki Benjamin Franklin w swojej publikacji z 1779 roku, pt. „Moralność gry szachowej”. Pośród wielu plusów, wymienił na przykład rozwój umiejętności obserwowania, rozwagi, przezorności czy zapobiegliwości.

Mogą się o tym przekonać osoby, które chcą spróbować swoich sił tej grze. Na cykl treningowych turniejów szachowych w internecie zaprasza Kartuski Klub Szachowy Ormuzd.

Osoby, które chcą zagrać w turnieju muszą się zarejestrować na stronie kurnik.pl, podać w opisie z jakiej są miejscowości, wejść do zakładki turnieje – szachy, odnaleźć odpowiedni dzień i godzinę 18.00 oraz turniej organizatora: Pietroniusz – informują organizatorzy.

Turnieje organizowane są w następujące dni:

– soboty, godz. 18:00 – tempo gry: 5 min (lub 3 min) na zawodnika, minimum 9 rund;

– poniedziałki, godz. 18:00 – tempo gry: 10 min na zawodnika, minimum 7 rund;

– czwartki godz. 18:00 – tempo gry: 5 min na zawodnika, minimum 9 rund.

W turniejach mogą brać udział wszyscy zainteresowanie, nie tylko członkowie klubu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24