15.12.2019 07:08 0 raz/mat.pras

Hydro Truck zbyt silny dla Polpharmy

Kolejną porażkę w Polskiej Lidze Koszykówki zanotowali koszykarze ze Starogardu Gdańskiego. Tym razem ulegli rywalom z Radomia 86:78.

Jak relacjonują działacze Polpharmy Gdańsk, piątkowy (13 grudnia) mecz z Hydro Truckiem Radom starogardzianie rozpoczęli z impetem 7:0. Radomianie odpowiedzieli dwoma trójkami i szybko zrobiło się 10:9. Gospodarze jednak nie ustępowali, i pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 19:14.

W drugiej kwarcie po początkowej wymianie punkt za punkt Polpharma w piątej minucie uzyskuje czternaście punktów przewagi i gra układa się po naszej myśli. Radomianie jednak ruszyli do odrabiania strat . Nasza obrona stanęła w miejscu i gdy mieliśmy jedenaście punktów przewagi , goście notują serię 11:0 , co oznacza po dwudziestu minutach remis 35: 35 - relacjonuje Krzysztof Lasota z Polpharmy Starogard Gdański.

Trzecia kwarta podobnie jak pierwsza układała się początkowo pod dyktando gospodarzy.

Po serii 8:0 i dobrej grze Gołębiowskiego uzyskujemy kilkupunktową przewagę. Jednak mecz zaczyna się od początku, gdy radomianie przegrywają już tylko 55: 54. Trwa walka punkt za punkt i trzecia kwarta kończy się wynikiem 63:61 dla Kociewskich Diabłów - opisuje Lasota - Czwarta kwarta to nerwowa gra o uzyskanie przewagi. Po remisie 67: 67 trwa walka na styku. Raz prowadzi Polpharma , raz Hydro Truck.Na dwie minuty przed końcem kolejny remis 76: 76. Dwa nasze niecelne po faulu technicznym gości . Potem dwa osobiste radomian i znów przegrywamy na minutę przed końcem. 76: 78. Znów remis i nerwowa końcówka a po naszych faulach i zabójczej trójce Camphora mecz kończy się ostatecznie wygraną Hydro Trucka 86 : 78.

Kociewskie Diabły nadal pozostają bez zwycięstwa na własnym parkiecie.

Polpharma: Isaiah Wilkins 22, Daniel Gołębiowski 18, Jonathan Williams 11, Brett Prahl 11, Kamau Stokes 8, Michał Kołodziej 3, Martynas Paliukenas 2, Paweł Dzierżak 2, Jakub Motylewski 1, Aleksander Załucki 0.

HydroTruck: Rod Camphor 23, Carl Lindbom 17, Adrian Bogucki 15, Marcin Piechowicz 11, Obie Trotter 10 (10 as), Daniel Wall 4, Filip Zegzuła 4, Artur Mielczarek 2.