05.12.2019 10:00 0 raz

Kociewskie Diabły walczyły z koszykarskim potentatem

To było koszykarskie starcie Dawida z Goliatem Niestety finał nie był "biblijny". Koszykarze Polpharmy Starogard Gdańśki ulegli rywalom ze Stelmetu Zielona Góra w wyjazdowym meczu Polskiej Ligi Koszykówki.

"Przegraliśmy na trudnym terenie w Zielonej Górze z mocnym przeciwnikiem, ale końcówka czwartej kwarty pokazała ,że zespół jeszcze nie składa broni i walczy z każdym. Szkoda, byłaby mega sensacja" - tak środowy (4 grudnia) mecz Polpharmy ze Stelmetem Zielona Góra podsumowali działacze klubu ze Starogardu Gdańskiego.

Początek meczu to prowadzenie gospodarzy, ale i ambitna postawa Polpharmy.

Mimo prowadzenia ośmioma punktami udaje nam się doprowadzić do remisu 15:15 na dwie minuty przed końcem . Potem jest jeszcze 17:17. Zielonogórzanie uciekają na 23:17 a kwarta kończy się ostatecznie wynikiem 23:19 - relacjonuje Krzysztof Lassota z Polpharmy Starogard Gdański. - Druga kwarta to znów zdecydowane akcje Stelmetu , ale Polpharma odpowiada i przy wyniku 27:25 czas dla gospodarzy. Potem Stelmet notuje serię 6:0 – dwie trójki i jest już niestety jedenaście punktów przewagi gospodarzy. I to zmienia obraz gry . Stelmet przyspiesza, twarda obrona i z remisu mamy kilkanaście punktów straty – 45:30. Ostatecznie po wymianie punktów po dwudziestu minutach wynik – 54:45 dla zielonogórzan.

W trzeciej kwarcie koszykarze z "krainy winnic" utrzymywali przewagę. Kociewskie Diabły próbowały ambitnie gonić wynik, ale gospodarze nie pozwalali na zbyt wiele i przed ostatnią odsłoną meczu wynik wynosił 74:64 dla Stelmetu.

Na początku czwartej kwarty odnotowujemy niesamowitą serię 8:0 i wynik jest na styku 76:72! Zaczynamy grać lepiej i Stelemet w opałach. Czas dla gospodarzy na trzy minuty przed końcem , gdy mamy tylko pięć oczek straty do nich 87:82. Po wymianie punktów ostatecznie przegrywamy 93:84 - opisuje przedstawiciel starogardzkich koszykarzy.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polpharma 93-84 (23-19, 31-26, 20-19,19-20)

Williams 4, Gołębiowski 16, Paliukenas 6, Prahl 15, Wilkins 6, Kołodziej 15, Stoke 17, Załucki 3, Dzierżak 2, Motylewski 0