10.09.2024 13:00 0 MS/KPP w Świeciu
Dzięki błyskawicznej reakcji i skutecznej interwencji policjanta ze Świecia, udało się zapobiec tragedii. 40-letni mężczyzna, który chciał skoczyć z mostu na ulicy Wodnej, został bezpiecznie sprowadzony z barierki przez dzielnicowego i trafił pod opiekę lekarzy.
Do zdarzenia doszło po zgłoszeniu na numer alarmowy, informującym o mężczyźnie stojącym za barierkami mostu, który wyraźnie sygnalizował swoje zamiary. Na miejsce szybko skierowano policyjne patrole. Dzielnicowy, który usłyszał wezwanie, jako pierwszy dotarł na miejsce. Towarzyszyła tam już kobieta, która próbowała przekonać desperata do zejścia z mostu. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna kilkukrotnie przechodził za barierki i się cofał, wyraźnie balansując na granicy życia i śmierci.
Policjant, który zbliżył się do mężczyzny niepostrzeżenie, w odpowiednim momencie chwycił go i siłą ściągnął z barierki. Jak się później okazało, 40-latek był pod wpływem alkoholu. Po interwencji funkcjonariuszy został przetransportowany do szpitala, gdzie otrzymał fachową opiekę medyczną.
Ten dramatyczny incydent po raz kolejny ukazał, jak kluczowa jest szybka reakcja służb i ich profesjonalne działanie. Dzięki determinacji i odpowiedniemu podejściu dzielnicowego udało się uratować ludzkie życie.
Pomoc jest dostępna W związku z tym zdarzeniem, policja przypomina, że każdy, kto doświadcza trudności emocjonalnych, nie powinien obawiać się szukać pomocy. Na terenie kraju działa wiele instytucji oferujących wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Kontakt z profesjonalistami może pomóc w przezwyciężeniu najtrudniejszych momentów. Dostępne są również bezpłatne numery telefonów zaufania, które działają przez całą dobę lub w określonych godzinach, oferując wsparcie osobom w potrzebie.
116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 14:00 - 22:00.
116 111 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, dostępny całą dobę.
800 108 108 – Telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (oprócz dni świątecznych) w godzinach 14:00 - 20:00.
800 12 12 12 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, dostępny całą dobę.
22 635 09 54 – Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w wybrane dni w godzinach 17:00 - 20:00.
Nie musimy być sami ze swoimi problemami – pomoc jest dostępna.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.