23.11.2019 10:30 0 raz

W Starogardzie Gdańskim debatowano o problemie krzywdzenia dzieci

Fot. Magdalena Dalecka

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Starogardzie Gdańskim spotkały się osoby, które na co dzień niosą pomoc innymi. We czwartek 21 listopada odbyła się ważna konferencja "„WySTARczy chcieć – RAZEM przeciwko krzywdzeniu dziecka”.

Jak podali starogardzcy urzędnicy, w konferencji uczestniczy li przedstawiciele edukacji, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, administracji rządowej i samorządowej, zajmujący się polityką społeczną, wymiaru sprawiedliwości w tym funkcjonariusze policji.

Konferencja jest kontynuacją projektów realizowanych przez MOPS w latach poprzednich, w ramach których odbywały się także konferencje: w 2017 r. „WySTARczy chcieć-RAZEM przeciwko krzywdzeniu dziecka”, w 2018 r. „STOP krzywdzeniu – RAZEM można więcej” – mówiła Urszula Ossowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Przekazem naszej Konferencji jest w szczególności uwrażliwienie na postrzeganie symptomów krzywdzenia dziecka, uświadomienie obowiązku reagowania w sytuacji krzywdzenia drugiego człowieka, zwłaszcza dziecka, wzmocnienie kompetencji specjalistów pracujących w obszarze wsparcia dziecka i rodziny oraz integracja środowiska pracującego w obszarze przeciwdziałania przemocy. Dlatego tak ważny jest dobór tematów i prelegentów – dodała.

W wykładach prelegenci poruszyli wiele ważnych kwestii dotyczących przemocy wobec dziecka, jej symptomów, rodzajów i mechanizmów.

Mówili o tym, jak budować pozytywne relacje i jak radzić sobie w sytuacjach, gdy dziecku dzieje się krzywda. Czym są mediacje rodzinne, jakie mają znaczenie, czym jest nadopiekuńczość i jakie zostawia ślady oraz jak w świecie współczesnych zagrożeń budować szczęśliwą rodzinę - relacjonuje Magdalena Dalecka z Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...